Europa Polska Świat Wiadomości

Polacy i Węgrzy wspólnie pomagają sierotom w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z opublikowanego wczoraj w “Magyar Koezloeny” (Węgierski Monitor) rozporządzenia, rząd Węgier przeznaczy około 212 milionów forintów (ok. 660 tys. euro) na program humanitarny w Syrii, który uruchomiony jest we współpracy z Polską.

– Węgiersko-polski program ma na celu rozwiązanie kryzysu migracyjnego u jego źródeł oraz zapewnienie opieki dzieciom w Syrii pozbawionym rodziców – czytamy w rozporządzeniu.

Program ten ma być realizowany w ramach inicjatywy “Hungary Helps”. W czerwcu minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto i minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa podpisali memorandum o wspólnej pomocy dla krajów Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zaznaczono, że porozumienie jest dokumentem, który otwiera drogę do podpisania umów na konkretne projekty. Pierwszym z nich jest budowa domu dla sierot w mieście Hims w Syrii, która została zaproponowana przez stronę polską. Od początku wojny w Syrii w 2011 roku zginęło tam pół miliona ludzi, połowa ludności musiała uciekać, z czego 5 milionów udało się za granicę.

Oczywiście  brukselskie elity nawet się o tym nie zająkną…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!