Wiadomości

Polacy brali udział w „zadaniu bojowym” w obwodzie biełgorodzkim? Sensacyjne doniesienia z frontu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polski Korpus Ochotniczy brał udział „w wypełnieniu zadania bojowego” na terenie obwodu biełgorodzkiego w Rosji – czytamy na stronie PKO w telegramie. „W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie” – przekazano.

Wszyscy zadają nam jedno pytanie, czy braliśmy udział w operacji na terenie obwodu biełgorodzkiego. Odpowiedź jest jednoznaczna: oczywiście, że tak!” – poinformowali członkowie korpusu na Telegramie.

„Polski Korpus Ochotniczy brał udział w wypełnieniu zadania bojowego wraz z Rosyjskim Korpusem Ochotniczym. Łączą nas nie tylko więzy braterstwa broni, ale także osobiste przyjaźnie i koleżeństwo. W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie. Możemy wskazać że jako pierwsi, razem z jedną z grup bojowych RDK dotarliśmy do miejsca przeznaczenia” – przekazali.

Członkowie Polskiego Korpusu Ochotniczego stwierdzili, że udział w operacji był dla nich zaszczytem. “Pozdrawiamy naszych przyjaciół z Rosyjskiego Korpusu za świetne przygotowanie do operacji, za udzieloną nam pomoc w przygotowaniu naszej grupy, profesjonalizm w działaniu i odwagę na polu walki! Informacje o naszym uczestnictwie w operacji zostały specjalnie opublikowane z dużym opóźnieniem ze względów bezpieczeństwa” – dodali.

/wprost.pl, telegram/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!