Wiadomości

Pół tysiąca żołnierzy WOT z sześciu województw zostanie zaprzysiężonych w ten weekend

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pół tysiąca żołnierzy WOT z sześciu województw zostanie zaprzysiężonych w ten weekend. W tym samym czasie kolejnych 500 ochotników rozpocznie szkolenia podstawowe.

Przysięga na wojskowy sztandar to najważniejsza chwila w życiu każdego żołnierza. Po wypowiedzeniu słów roty przysięgi wojskowej w obecności sztandaru, biorą oni na siebie najwyższe zobowiązanie wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

W ten weekend słowa roty przysięgi wojskowej wypowie blisko 500 żołnierzy-ochotników. Przysięgi odbędą się na terenie aż sześciu województw (podlaskiego, łódzkiego, pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego).

Ponadto dzisiaj (29 listopada br.) zaczynają się kolejne szkolenia podstawowe żołnierzy OT (woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie i łódzkie).

Przynależność do WOT to nie obowiązek – to styl życia, na który decyduje się coraz większa liczba Polaków. Nim jednak na dobre rozpoczną oni szkolenia wojskowe, najpierw czeka ich wyjątkowe wydarzenie – przysięga wojskowa.

30 listopada 2019 r.

Goniądz, 1 Podlaska Brygada OT

Ponad 60 żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady OT złoży przysięgę wojskową w Goniądzu na Placu 11 Listopada. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00. Jest to już szóste zaprzysiężenie podlaskich Terytorialsów w tym roku. Uroczystość uświetni Orkiestra Wojskowa z Giżycka. Po przysiędze odbędzie się pokaz sprzętu i wyposażenia żołnierzy WOT, będzie można również spróbować wojskowej grochówki.

Słupsk, 7 Pomorska Brygada OT

W sobotę żołnierze 7. Pomorskiej Brygady OT, którzy ukończą szkolenie podstawowe, złożą przysięgę i zasilą 73 batalion lekkiej piechoty w Słupsku. Będzie to już ostatnia przysięga żołnierzy 7 PBOT w tym roku. Uroczystość zaprzysiężenia odbędzie się o godzinie 10:00 na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Zgierz, 9 Łódzka Brygada OT

W nadchodzącą sobotę ponad 100 żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady OT wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystość odbędzie się na terenie jednostki wojskowej przy ulicy Konstantynowskiej 85 o godz. 11:00. Wśród ślubujących 25 % stanowią kobiety. Jest to czwarta, przedostatnia przysięga w tym roku w 9 ŁBOT.

1 grudnia 2019 r.

Leżajsk, 3 Podkarpacka Brygada OT

W najbliższą niedzielę 1 grudnia o godz. 12:15 na rynku w Leżajsku odbędzie się czwarta w tym roku przysięga żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady OT. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 90 żołnierzy. Terytorialsi po raz pierwszy będą przysięgać na Sztandar Podkarpackiej Brygady OT, który 27 września tego roku płk Słota otrzymał z rąk Prezydenta RP.

Giżycko, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT

Blisko 90 żołnierzy wypowie słowa roty, podczas ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie OT. Ślubujący to ludzie o różnych zawodach, zainteresowaniach i pasjach. Są wśród nich m.in. nauczyciele i uczniowie, przedsiębiorcy, prawnicy, mechanicy, operatorzy maszyn. Jest też weterynarz, lakiernik, fizjoterapeuta, szkutnik i podkuwacz koni. Tego dnia będzie miała również miejsce pierwsza promocja podoficerska absolwentów kursu „SONDA”. Przysięga i promocja odbędą się na Placu Apelowym 2. batalionu zmechanizowanego, Aleja I Maja 11, o godzinie 11:00.

Rząska, 11 Małopolska Brygada OT

Ponad 60 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady OT złoży przysięgę wojskową na terenie jednostki wojskowej w Rząsce (ul. Krakowska 2). Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00.

/terytorialsi.wp.mil.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!