Wiadomości

Pół miliona Polaków wsparło inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Ponad pół miliona Polaków podpisało się pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej” – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. To już ostatni tydzień zbiórki podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”.

– Przed złożeniem projektu w Sejmie codziennie spływają setki przesyłek z podpisami poparcia z całej Polski, a także od rodaków mieszkających poza granicami kraju – mówi Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

Podpisy mogą zbierać również osoby prywatne, a listy z podpisami wysyłać na adres akcji. 

– Wszyscy, którzy mają jeszcze w domu wypełnione karty albo organizują ostatnie zbiórki podpisów, powinni wysłać je na adres Komitetu najpóźniej do 20 listopada – informuje Kaja Godek.

Podpisy zostaną złożone w Sejmie przed końcem listopada

Inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” ma na celu wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny przepisu pozwalającego na aborcję ze względu na stwierdzoną prenatalnie niepełnosprawność lub chorobę. Poparcie dla obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” zadeklarowali między innymi: premier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze nowelizację ustawy, gdy zostanie uchwalona przez parlamentarzystów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!