Od 2010 skala poparcia dla OUN-UPA wśród Ukraińców wzrosła czterokrotnie, a od 2015 roku – dwukrotnie.
Wiadomości

Pohukiwania Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasador Polski na Ukrainie został wezwany do tamtejszego MSZ po słowach ministra Waszczykowskiego, iż „Ukraina nie wejdzie do Europy z Banderą”. Przyzwyczajeni do tego, iż Polską, posiadającą kilkakrotnie większy potencjał od Ukrainy, można pomiatać, Ukraińcy w dalszym ciągu starają się traktować nasz kraj protekcjonalnie.

W stanowisku przekazanym polskiemu ambasadorowi w Kijowie Janowi Piekło ukraiński MSZ podkreślił, że Ukraina z rozczarowaniem przyjmuje słowa polskiego szefa dyplomacji. Jak napisano w komunikacie – Kijów zwraca uwagę na potrzebę bardziej wyważonego stosunku polskich polityków do „wrażliwych zagadnień wspólnej historii”.

Ukraiński MSZ po raz kolejny podniósł też absurdalną tezę, iż Ukraina, walcząc w Donbasie z rosyjską agresją, płaci niezwykle wysoką cenę nie tylko za swój cywilizacyjny wybór, ale też broni Polski i innych krajów Unii przed rosyjskim wojskiem.

Niestety, polski MSZ tego nie powie, choć powinien, że Ukraina na Donbasie realizuje wyłącznie swój własny interes i nim się kieruje, a demonstrując lekceważenie wobec Polski i Polaków, podcina gałąź, na której siedzi.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!