Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Urbana. Wśród uczestników Kwaśniewski i Michnik. Pojawili się też protestujący!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się pogrzeb komunistycznego propagandzisty Jerzego Urbana. Na uroczystości pojawiła się „śmietanka” elit III RP – m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. Na cmentarzu zjawiła się także grupa protestujących.

Jerzy Urban zmarł w zeszły poniedziałek, dożywając 89 lat. W sierpniu 1981 r. został rzecznikiem prasowym rządu gen. Wojciecha Jaruzelskiego i pełnił tę funkcję do 1989 r. W czasie stanu wojennego stał się twarzą jego propagandy. Był również osobiście zaangażowany w nagonkę na księdza Jerzego Popiełuszkę. Później założył tygodnik „NIE”, w którym dokonywał obrzydliwych ataków na Kościół i papieża Jana Pawła II.

Wśród uczestników pogrzeby byli – były prezydent Aleksander Kwaśniewski, Adam Michnik, Marian Turski, Katarzyna Grochola, Olga Lipińska, Piotr Gadzinowski, Jan Hartman, a także Andrzej Rozenek. Z relacji „Super Expressu” wynika, że głos podczas pogrzebu zabrał Aleksander Kwaśniewski.

“Był człowiekiem bardzo wrażliwym. Ten język, ten styl nie był jego stylem w życiu codziennym. Wydaje mi się, że ta forma, ta chęć prowokacji, była tarczą ochronną” — bredził znany z nadużywania alkoholu Kwaśniewski.

“Duże emocje na Powązkach. Ludzie trzymają portrety ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stefana Niedzielaka i Grzegorza Przemyka, zamordowanych przez komunistyczny reżim, którego Urban był twarzą i współtwórcą”
– informował redaktor Mediów Narodowych Michał Jelonek.

Jakiś szur, który przyszedł pożegnać swojego idola, zareagował bardzo nerwowo na widok antyputinowskiej koszulkę reportera Mediów Narodowych. Mimowolnie pokazał, jakie skutki niosło pranie mózgów, któremu poddani zostali czytelnicy człowieka, który z honorami żegnany był dziś na Powązkach.

/wpolityce.pl, medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!