Wiadomości

Podwykonawcy Astaldi odblokowali tory kolejowe pod Warszawą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podwykonawcy zeszli z torów na przejeździe kolejowym w Parzniewie – poinformował Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych. Na zablokowanej dotychczas trasie został wznowiony ruch pociągów.

Przed godziną 11 podwykonawcy Astaldi zablokowali przejazd w miejscowości Parzniewo. Oznaczało to blokadę właściwie wszystkich torów podmiejskich oraz dalekobieżnych na odcinku Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.

Na trasie Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź, Katowice wprowadziło zmiany w organizacji ruchu. Pociągi dalekobieżne skierowano m.in. przez Radom. Pociągi podmiejskie od Warszawy dojeżdżały do Pruszkowa, a dalej na odcinku do Grodziska Mazowieckiego wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Astaldi pod koniec września przysłała do PKP PLK informację, że umowy dotyczące modernizacji linii Dęblin – Lublin i linii Poznań – Leszno wygasły. Resort infrastruktury wezwał włoską firmę do wznowienia prac, ale wykonawca nie powrócił na place budów.

Dlatego PKP PLK 2 października wezwały Astaldi wraz z konsorcjantami do podjęcia prac na kontraktach, tj. linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin i linii Poznań – Wrocław. W związku z tym, że włoska firma nie podjęła prac na obu liniach, PLK 5 października złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów.

Astaldi jest zaangażowane w Polsce także w budowę dróg i warszawskiego metra (jest samodzielnym wykonawcą rozbudowy II linii metra na Pradze-Północ i Targówku o stacje Szwedzka, Targówek i Trocka).

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!