Wiadomości

Podejrzewany o zniszczenie krzyża w Zielonej Górze jest już w rękach policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie krzyża na jednym z tamtejszych osiedli. Sprawca całą sytuacją zarejestrował na nagraniu, które trafiło do sieci. To 31-latek. „Trwają czynności procesowe z jego udziałem” – przekazał rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji.

Nagranie z piłowania i dewastacji krzyża trafiło do sieci. Chwalący się nim internauta prowadził facebookową akcję niszczenia przydrożnych krzyży, a w swoich wpisach nawiązywał m.in. do wypowiedzi Sławomira Nitrasa z PO, który mówił o „opiłowywaniu katolików”.

We wtorek wieczorem rzecznik lubuskiej policji przekazał, że policjanci z Zielonej Góry zatrzymali podejrzewanego o zniszczenie krzyża mężczyznę.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone z art. 196 Kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z nim sprawcy tego przestępstwa grozi nawet do dwóch lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!