Poszukiwania Radosława Kolasińskiego
Wiadomości

Podejrzany o zabójstwo trzech chłopców Radosław K. został zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po ponad tygodniu poszukiwań, policja zatrzymała Radosława K. To ojciec jednego z trzech zamordowanych chłopców – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Makabrycznego odkrycia dokonano w środę 9 marca rano, w jednej z kamienic przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. W mieszkaniu znaleziono ciała 8-letniego Oskara, 12-letniego Adriana i 17-letniego Piotra. Jak potwierdziła policja, dzieci zostały zamordowane przy użyciu noża. Matka chłopców w momencie ich śmierci znajdowała się w szpitalu w Warszawie, wraz z chorą córką.

Według informacji policji, mężczyzna pod nieobecność matki zajmował się chłopcami, z których najmłodszy był jego biologicznym synem. Funkcjonariusze podawali, że w miejscowości Wykowo w rejonie rzeki Wisły odnaleziono samochód, którym poruszał się poszukiwany. Poszukiwania rozpoczęto w oparciu o m.in. relacje sąsiadów.

W czwartek mazowiecka policja podała, że poszukiwany Radosław K. został zatrzymany. “Policjant po służbie zauważył mężczyznę na jednej z ulic Płocka. Przy wsparciu wezwanych funkcjonariuszy zatrzymano poszukiwanego na osiedlu Podolszyce” – czytamy w policyjnym komunikacie.

– Podejrzany o zabójstwo został po godz. 16:00 zatrzymany na osiedlu Podolszyce w Płocku. Czynności procesowe będą wykonywane przez Prokuraturę Okręgową w Płocku – potwierdziła w rozmowie z “Rzeczpospolitą” podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku.

Śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Poszukiwania mężczyzny były trudne. Policja upubliczniła jego zdjęcie i rysopis. Do działań poszukiwawczych zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!