Wiadomości

MSZ Ukrainy: ​​Turcja jest gotowa rozważyć możliwość zostania w przyszłości gwarantem bezpieczeństwa Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turcja jest gotowa rozważyć możliwość zostania w przyszłości gwarantem bezpieczeństwa Ukrainy – poinformowało w czwartek ukraińskie MSZ po rozmowach ministrów spraw zagranicznych obu krajów.

“Dmytro Kuleba podziękował Mevlütowi Çavuşoğlu za niezachwianą solidarność Turcji z Ukrainą, praktyczne wsparcie polityczne i humanitarne oraz gotowość rozważenia zostania jednym z gwarantów bezpieczeństwa Ukrainy w przyszłości” – czytamy w oświadczeniu.

Kancelaria Prezydenta Ukrainy stwierdza, że ​​Ukraina stara się uzyskać od państw gwarancje bezpieczeństwa na przyszłość, aby uzyskać od nich ochronę na wypadek nowej agresji Federacji Rosyjskiej.

Doradca szefa Rady Bezpieczeństwa Mychajło Podoliak powiedział, że Ukraina chce doprowadzić do powstania dokumentu, który krok po kroku opisze mechanizmy, które zostaną uruchomione w przypadku kolejnego ataku na Ukrainę.

We wtorek w przemówieniu do Kongresu USA prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał do utworzenia nowego związku państw U-24, który mógłby zapewnić wszelką niezbędną i natychmiastową pomoc, w tym pomoc zbrojną, w celu natychmiastowego zakończenia konfliktu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!