Wiadomości

Podejrzany o terroryzm i przestępstwa seksualne dostał pracę na lotnisku Heathrow

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mohamed Abdullahi Mohamud, z bogatą przeszłością kryminalną oraz podejrzany o terroryzm i przestępstwa seksualne, znany pod 17 różnymi pseudonimami, otrzymał pracę na największym lotnisku w Wielkiej Brytanii.

31-letni Mohamud ma bogatą przeszłość kryminalną – na koncie ma rabunki, napady, pranie brudnych pieniędzy oraz grożenie śmiercią. W sumie w ciągu 11 lat spędził on w więzieniach lat pięć. Obecnie znajduje się on pod obserwacją, bowiem jest podejrzewany o związki z terrorystami oraz przestępstwa seksualne. Mimo to otrzymał przepustkę uprawniającą do wstępu do strefy bezpieczeństwa i rozpoczął pracę jako portier w kuchni w salonie pierwszej klasy.

W kierownictwie lotniska tłumaczono, że sprawdzanie pracownika trwa jakiś czas, więc nie zdążono tego zrobić. Tak więc dopiero po pięciu dniach od podjęcia przez niego pracy zorientowany jest, że znajduje się on na liście osób podejrzewanych o związki z terrorystami.

W międzyczasie zdołał on zrobić, a następnie udostępnić w sieci społecznościowej zdjęcia samolotu zrobione z bliska, z czego należy wnosić, że mógł on się poruszać po pasie startowym.

/dailymail.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!