Gospodarka Polska Wiadomości

Podczas gali Wektory 2020 przedstawiciele wielkiego biznesu udzielili poparcia protestującym przedsiębiorcom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com w trakcie gali Wektory 2020 doszło do niecodziennego zdarzenia. Przedstawiciele wielkiego biznesu stanęli po stronie protestujących polskich przedsiębiorców.

Rozdano nagrody Wektory 2020. Coroczna gala z udziałem przedstawicieli wielkiego biznesu i polityki w tym roku była jednak inna niż zawsze.

Z powodu lockdownu i obostrzeń gala odbywała się w trybie hybrydowym. Transmisja na żywo była pokazywana na głównej stronie Wirtualnej Polski.

Wektory zwykle skupiają się na wielkim biznesie, ale tym razem głos poparcia popłynął w kierunku protestujących przedsiębiorców. A ci ostatni są raczej przedstawicielami małych i średnich firm, dla których lockdown PiS jest niczym wyrok śmierci.

Podczas ceremonii otwarcia głos zabrał prezydent Pracodawców RP, dr Andrzej Malinowski. Na oczach tysięcy widzów – w tym przedstawicieli władz – Malinowski wyraził poparcie dla protestujących.

– Składam wszystkim polskim przedsiębiorcom serdeczne podziękowania. Dziękuję im za to, czego dokonali. Za to walczyli i walczą, o swoje firmy, a także miejsca pracy. Za to, że nie boją się głośno mówić o potrzebach polskiej przedsiębiorczości, o błędach centralnej administracji – zaczął dr Malinowski.

– Za to także, że mają odwagę sięgnąć po obywatelskie nieposłuszeństwo. Jesteście po prostu bohaterami, jesteście bohaterami, bo w tych ciężkich czasach macie rację. Rozumiecie jak nikt inny, że nasze życie opiera się na dwóch podstawowych fundamentach: na zdrowiu i gospodarce. O jedno i drugie trzeba dbać tak samo. W imieniu wszystkich polskich pracodawców, w imieniu moich kolegów z Pracodawców RP – dziękuję! – podkreślił w trakcie transmisji na żywo prezydent Pracodawców RP.

Szczerze słowy czy jedynie taktyczna zagrywka?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!