Wiadomości

„Podbiegnę i wbiję ci nóż w serce” – Dariusz Matecki otrzymuje telefoniczne groźby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wystarczy, że podbiegnę i wbiję ci nóż w serce. Każdy zbrodniarz skończy martwy, bo został wydany na ciebie wyrok śmierci za zbrodnie na ludziach” – serię nagrań z groźbami otrzymał w ostatnich dniach Dariusz Matecki, który stał się ofiarą spoofingu. Jak ujawnia na Twitterze szczecińśki radny jedno z połączeń zostało wykonane z numeru należącego do właściciela jednego z największych portali w Polsce.

„Co tam k…a fikasz. (…) Nie mów c…u, że nagrywasz. (…) Wystarczy, że podbiegnę i wbiję ci nóż w serce. Każdy zbrodniarz skończy martwy, bo został wydany na ciebie wyrok śmierci za zbrodnie na ludziach. Wyrok został wydany w imieniu Polski podziemnej. Rozumiesz to, k…o? (…) Ty k…o, zginiesz wkrótce, bo nie ma zgody na podawanie dzieciom śmiecionki. Wiem, gdzie mieszkasz i wiem, gdzie pracujesz. Bo też jestem ze Szczecina” – zapis takich nagrań opublikował w sobotę na Twitterze Dariusz Matecki.

Radny Solidarnej Polskiej ze Szczecina poinformował, że od dwóch dni odbiera telefony z nieznanych numerów, w których głos syntezatora mowy grozi mu śmiercią.

– Wieczorem dwa dni temu, na telefonie wyświetlił mi się nieznany numer. Jak się później okazało, należał on do właściciela jednego z największych portali internetowych w Polsce. Z tego numeru, podszywając się pod niego, grożono mi śmiercią – opowiadał Matecki.

– Następnego dnia, zgłosiłem sprawę na policję. Wieczorem otrzymałem kolejne telefony, z innych numerów, których nie udało mi się ustalić. Pojawiały się groźby, że zabiją mnie nożem i maczetą i wyrwą mi serce – mówił radny.

– Co robić w takim przypadku? Warto nagrać taką rozmowę, żeby złożyć ją jako dowód na policji. Padają groźby śmierci, a do tego podszywający może zadzwonić do szpitala i poinformować o bombie czy do rodziny, informując o śmierci najbliższych – kontynuował.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!