Wiadomości

Podawał się za hydraulika, pracownika firmy energetycznej…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Sobótki oraz funkcjonariusze KMP we Wrocławiu zatrzymali seryjnego złodzieja, który m.in. pod legendą na hydraulika, pracownika zakładu energetycznego okradał ludzi w mieszkaniach. Funkcjonariusze udowodnili do tej pory 42-latkowi 21 takich czynów. Sprawca działając w ten sposób na terenie powiatu wrocławskiego i średzkiego spowodował straty na kwotę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany może mieć na swoim koncie jeszcze więcej tego typu kradzieży. Mieszkaniec powiatu wołowskiego został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego KP Sobótka wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP we Wrocławiu zatrzymali 42-latka podejrzanego o liczne kradzieże.

Policjanci z Sobótki na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że mieszkaniec powiatu wołowskiego od pewnego czasu okradał przypadkowe osoby. Podejrzany podając się między innymi za hydraulika, mówił, że chce sprawdzić licznik. Następnie oświadczał, że występujące usterki należy usunąć i on je naprawi, ale potrzebuje pieniędzy na materiały. Osoby pokrzywdzone przekazywały różne kwoty. Ponadto 42-latek był na tyle perfidny, że wykorzystując chwilę nieuwagi lokatorów, zabierał jeszcze inne pozostałe pieniądze oraz biżuterię, po czym oddalał się, nie realizując żadnych zobowiązań.

Na podstawie drobiazgowej analizy zebranych materiałów i dowodów policjanci z Sobótki udowodnili podejrzanemu, że działając w okresie od grudnia 2022 roku do lutego br., okradł w ten sposób 21 osób na kwotę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna podawał się także za pracownika jednej z dużych firm energetycznych i pod pozorem sprawdzenia liczników energii również wykorzystywał nieuwagę domowników i ich okradał. Mówił także, że jest pracownikiem urzędu miejskiego i wykonuje prace remontowe, ale konieczne było przekazanie gotówki na odpowiednie materiały budowlane.

Policjanci potwierdzili, że podejrzany działał na terenie Sobótki, Smolca, Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Środy Śląskiej oraz innych miejscowości na terenie Dolnego Śląska. W związku z tym funkcjonariusze zwracają się do osób, które mogły być okradzione w ten sposób, aby kontaktowały z Komisariatem Policji w Sobótce tel.: 47 87 163 20.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych, a także strat może być znacznie więcej. 42-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za oszustwo do lat 8.

/Policja Dolnośląska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!