Polska Wiadomości

Podano częściowe wyniki wyborów samorządowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spływają kolejne wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów. We Włocławku dojdzie do II tury i starcia pomiędzy kandydatami Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.

Są już częściowe wyniki wyborów samorządowych. Pierwsza tura wyborów  zakończyła się wczoraj o godz. 21:00. Z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla Telewizji Polsat, TVN i TVP wynika, że frekwencja wyniosła 51,5 proc.

Dziś rano zaczęły wpływać pierwsze oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów w miastach prezydenckich. Kiedy Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje dane ze 100 proc. obwodów w danym okręgu, znane będą wyniki w poszczególnych miastach i województwach. PKW nie podaje wyników cząstkowych.

Państwowa Komisja Wyborcza podaje, że po przeliczeniu wszystkich głosów w Krośnie (woj. podkarpackie) w pierwszej turze zwyciężył wieloletni prezydent miasta bezpartyjny Piotr Przytocki, który zyskał 58,42 proc, drugie miejsce należy do Bogdana Józefowicza z PiS, który uzyskał 28,31 proc. W Tarnobrzegu zaś prowadzi Dariusz Bożek z wynikiem 32,79 proc., za nim uplasował się Łukasz Nowak z 28,94 proc. głosów.

W Białymstoku (woj. podlaskie) zwyciężył Tadeusz Truskolaski popierany przez Koalicję Obywatelską i uzyskał 53,32 proc. W Łomży z kolei zwyciężył ponownie Mariusz Chrzanowski, który odnotował 51,63 proc.

W Suwałkach w pierwszej turze wygrywa Czesław Renkiewicz z wynikiem 48,35 proc., natomiast drugie miejsce przypadło Jackowi Juszkiewiczowi z PiS, który zdobył 22,95 proc. Będzie druga tura.

We Włocławku pierwszą turę wyborów wygrał senator Krzysztof Kukucki z Lewicy, zdobywając 41,4 proc. głosów. Tuż za nim znalazł się Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 29,88 proc. Odbędzie się druga tura.

W Żorach w pierwszej turze zwyciężył Waldemar Socha z wynikiem 54,96 proc.

W Lublinie po przeliczeniu 100 proc. głosów wygrał Krzysztof Żuk z PO, który zdobył 57,49 proc. Na drugim miejscu znalazł się Robert Derewenda z wynikiem 34,26 proc.

W wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich PiS może liczyć na 33,7 proc. poparcia. Partia uzyskała najlepszy wynik procentowy w sześciu z 16 sejmików wojewódzkich.

Koalicja Obywatelska zdobyła z kolei 31,9 proc. poparcia, a także największą liczbę głosów w 10 sejmikach. Podium zamyka Trzecia Droga z wynikiem 13,5 procent. Konfederacja uzyskała 7,5 proc. wyborców, a Lewica może cieszyć się poparciem 6,8 proc. osób, które pojawiły się przy urnach wyborczych.

Polecamy również: Jacow Liwne zaatakował polską uczelnię za “antysemityzm”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!