Wiadomości

Pod presją homolobby Empik postanowił się pokajać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wśród książek, które można nabyć w Empiku, wypatrzono pozycję zawierającą nieprawomyślne – w ocenie budowniczych nowego, lepszego świata – treści. Opis wydanej przez wydawnictwo Fronda książki „Walka o normalność. Przewodnik do autoterapii homoseksualizmu” znajdujemy taką oto informację:

„Holenderski psycholog, profesor Gerard van den Aardweg, od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki niemu osiągnęli stałą dyspozycję do zawarcia trwałego związku heteroseksualnego. Jego terapeutyczne metody cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, o czym świadczą liczne książki van den Aardwega, tłumaczone na języki obce (po polsku ukazała się w 1999 roku praca pt. Homoseksualizm i nadzieja).”

Toż to przecież zbrodnia prawie tak straszna jak sprzedawanie w czasach szalejącego w Niemczech nazizmu książki traktującej z sympatią żydowską kulturę. Nie mogło więc zabraknąć rytualnych zaklęć o homofobię, które to zarzuty kierownictwo Empku początkowo starało się odpierać, ale ostatecznie uległo i wydało stosowną samokrytykę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!