Wiadomości

Pochodzący z Nigerii “szwedzki” raper wzywa do stosowania przemocy wobec białych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jesse Ekene Nweke Conable, urodzony w Nigerii raper, otwarcie wezwał w mediach społecznościowych swoich „czarnych braci” do stosowania przemocy wobec białych.

„Jeśli jakikolwiek biały facet lub biała dziewczyna spróbuje powiedzieć o tobie, że jesteś gównem, zastrzel ich!” – wzywa Conable w zamkniętej grupie w mediach społecznościowych.

Konto Barasvarta („Tylko Czarni”) na Instagramie przeznaczone jest tylko dla czarnych i cieszy się ogromną popularnością. Konto to jest prowadzone przez Conable i zawiera hasła takie jak „Black Power in Sweden” i „Fuck White People”.

W jednym z filmów zamieszczonych na stronie pochodzący z Nigerii raper mówi: „Moi bracia i siostry, moi czarni bracia i siostry, mam dla was ważną wiadomość. Chcę ci tylko powiedzieć wszystkim moim czarnym braciom i siostrom – jesteś wyjątkowy i nikt nie jest taki jak ty. Kontynuuj wojnę. My, Czarni, zwyciężymy – będziemy numerem jeden – pewnego pięknego dnia staniemy się numerem jeden – pokonamy tych białych. Więc skoro ci biali zabierali nas na niewolników, teraz my powinniśmy traktować ich jak niewolników, a nawet jeszcze gorzej.”

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!