Wiadomości

Po wycofaniu z Afganistanu wojsk amerykańskich pozostaną tam wojska tureckie. Erdogan chce do pomocy żołnierzy węgierskich i pakistańskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z Afganistanu sukcesywnie wycofywane wojska USA i innych państw NATO, przy czym proces ten ma zostać zakończony przed 11 września, tj. przed dwudziestą rocznicą zamachu na WTC, który stał się bezpośrednią przyczyną amerykańskiej inwazji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie wojska NATO mają się wycofać z Afganistanu, mają tam bowiem pozostać wojska tureckie.

Temat ten był jednym z punktów dzisiejszych rozmów prezydentów USA i Turcji. Miano tam m.in. omówić kwestię przekazanie przez US Army wojskom tureckim Międzynarodowego Portu Lotniczego w Kabulu (Hamid Karzai International Airport). Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan miał zaproponować, by włączyć w to wojska węgierskie i pakistańskie.

Mahmood Shah Habibi, prezes Stowarzyszenia Wspierania Lotnictwa w Afganistanie, powiedział, że ​​wiadomość o przejęciu przez Turcję odpowiedzialności za lotnisko w Kabulu rozwieje pewne obawy. „To uspokoi społeczność międzynarodową i jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ talibowie nigdy nie zaatakowali Turków” – powiedział Habibi.

Obecnie kilkuset żołnierzy państw NATO stacjonuje na Międzynarodowym Lotnisku Hamida Karzaja, skąd odlatują samoloty cywilne i wojskowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!