Wiadomości

Po Świętach pracownicy Lufthansy zapowiadają kolejny strajk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po fiasku rozmów arbitrażowych związek zawodowy Ufo zagroził kolejnym strajkiem personelu pokładowego w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa. Jak ogłosiła strona związkowa, strajk może rozpocząć się już po świętach Bożego Narodzenia. Poprzedni, w listopadzie naraził na kłopoty 200 tys. pasażerów.

Związek Ufo reprezentuje około 21 tys. członków załóg Lufthansy. Domaga się dla nich podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych, a także rozszerzenia możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Według Ufo ostatnia runda negocjacji z udziałem mediatorów we Frankfurcie nad Menem zakończyła się fiaskiem. – Podjęliśmy próbę osiągnięcia porozumienia, ale nie udało się to nam – powiedział wiceprzewodniczący związku Daniel Flohr, który jednak nie sprecyzował, jakie były przyczyny niepowodzenia tych rozmów.

Podkreślił natomiast, że związek wezwie personel pokładowy Lufthansy do kolejnych strajków. – Strajku nie będzie w dni świąteczne, ale później każdy termin protestu jest możliwy – stwierdził Flohr.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!