Polska Wiadomości

Po protestach przeciwko wykładowi lewackiego profesora sfrustrowana feministka Środa postanowiła zaatakować Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W tym tygodniu kurator oświaty, Barbara Nowak protestowała wraz ze środowiskami konserwatywnymi przeciwko wykładowi prof. Daniela Denneta na Uniwersytecie Jagiellońskim. Daniel Dennett, profesor na Uniwersytecie Tuftsa w USA zajmuje się filozofią umysłu i filozofią nauki. Należy także do nurtu nowego ateizmu, według którego religii nie powinno się tolerować, ale jej aktywnie przeciwdziałać. Dennett jest także twórcą i propagatorem tzw. dnia bluźniercy, podczas którego egzemplarze Pisma Świętego są wymieniane na gazety pornograficzne.

Poza Barbarą Nowak przeciwko wykładowi protestowali także m.in. prof. Andrzej Nowak i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. UJ odpierał ich zarzuty tłumaczeniem, że uczelnia ta jest miejscem dyskursu naukowego, a spotkanie i wykład pt. “Od bakterii do Bacha i z powtotem” współorganizowało Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, którego szefem jest znany na całym świecie polski naukowiec ks. Michał Heller.

Protestujący mówili o profanacji uczelni, której honorowy doktorat przyznany został Janowi Pawłowi II, przywoływali także niedawną sprawę odwołania na UJ wykładu prolajferki Rebecki Kiessling, ponieważ treść tego panelu nie odpowiadała niektórym pracującym tam naukowcom.

Do sprawy odniosła się prof. Magdalena Środa pisząc:

Pani kurator (od ciemnogrodu) chodziło o to, że naukowiec-ateista nie powinien przemawiać w miejscu, które jest uświęcone obecnością świętego Jana Pawła II.

 

Rzeczywiście prof. Dennett zbezcześcił miejsce uświęcone obecnością wielkiego Polaka, papieża, który wzmacniał Kościół, chronił pedofilów i odbierał prawa kobietom. Profesor Dennett jest naukowcem, a takiemu na UJ bywać nie przystoi, bo nie wierzy w cuda (…) nie chroni się różańcem przeciw niewiernym, nie wierzy w kreacjonizm i w świętość Jana Pawła II, jako też i innych “wybrańców” Kościoła

– dodała.
Źródło: tysol.p

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!