Wiadomości

PO chce związków partnerskich i tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” potwierdził, że jego partia wprowadzi „aborcję” do 12. tygodnia ciąży. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Szeroka rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem ukazała się w dodatku „Wolna Sobota”. Polityk zapytany był m.in. o politykę i kwestie światopoglądowe. Dopytywany o realizację lewicowej agendy przyznał, że „polityka jest sztuką wyboru, musi być oparta na większości, władzę wybiera centrum”. – Platforma przegrała w 2015 r., bo centrum się od niej odwróciło. My nie będziemy zakładnikiem etycznego maksymalizmu, który bierze się z tego, że lewica na Zachodzie traci znaczenie polityczne – podkreślił.

Zaraz potem jednak dodał: – Ale przecież my już ogłosiliśmy: związki partnerskie mają być i koniec. Rozdział Kościoła od państwa ma być i koniec. Aborcja do 12. Tygodnia ma być i koniec. Tym bardziej że od siedmiu lat mamy rządy talibów. Natomiast nie wygramy tych wyborów postulatem, żeby np. osoby homoseksualne adoptowały dzieci, bo to spór marginalny – powiedział Sienkiewicz.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!