Wiadomości

PO chce, by liderami jej list w wyborach do europarlamentu byli byli premierzy z ramienia… SLD?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W PO już trwają przymiarki w sprawie obsady „jedynek” w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według informacji Wirtualnej Polski z list Koalicji Obywatelskiej mogą wystartować byli premierzy – Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i Leszek Miller.

– Jesteśmy po rozmowach. Były premier Włodzimierz Cimoszewicz ma być liderem listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Podlasiu – cytuje swe źródła w Platformie Obywatelskiej Wirtualna Polska.

Bardzo prawdopodobny ma być też z start z list Koalicji Obywatelskiej innych byłych premierów: Leszka Millera i Marka Belki.

Donald Tusk odwiedził niedawno w domu Millera. Były premier powtarzał później w mediach, że Tusk powinien zostać patronem szerokiej listy ugrupowań opozycyjnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Rozmówcy Wirtualnej Polski z PO mieli wskazywać, że Miller może wystartować z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach europejskich, a sam były lider SLD i były szef rządu w prywatnych rozmowach miał tego nie wykluczać i miał wysyłać sygnały, że zależy mu na powrocie do polityki.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!