Wiadomości

Plaga szczurów w wielkopolskich gminach? Urzędy monitorują sytuację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

22 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo wystosował kurendę do wszystkich mieszkańców: uwaga na szczury, obserwujcie swoje posesje! Jak się okazuje, problem jest znany w kilkunastu miejscowościach w gminach Września, Niechanowo i Czerniejewo. Czy mamy do czynienia z plagą szczurów? – pyta portal I.pl.

“W związku z pojawieniem się szczurów na terenie naszej gminy, szczególnie w miejscowościach Czeluścin, Pakszynek i Szczytniki Czerniejewskie, prosi się o obserwacje posesji” – napisał w kurendzie Tadeusz Szymanek, Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo. W przypadku zauważenia hordy gryzoni, mieszkańcy powinni niezwłocznie powiadomić urząd, który podejmie odpowiednie działania. Jak się okazuje, o zwiększonej liczbie szczurów powiadomiono już Sanepid i Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja jest poważna, co potwierdza Renata Simińska z urzędu w Czerniejewie. – Dostaliśmy informację z urzędu w Niechanowie. Tam rolnicy mają się skarżyć w Jarząbkowie i Czechowie, że zauważyli plagi gryzoni – relacjonuje urzędniczka nadzorująca sprawę. Wsie te leżą obok wymienionych w kurendzie czerniejewskiej.

Na tym działania urzędniczki z Czerniejewa się nie skończyły. Aby potwierdzić powagę sytuacji, wybrała się w wymienione miejsca i… przeżyła szok! – Wczoraj w godzinach wieczornych dokonałam lustracji tego terenu. Pojechałam drogą szutrową Kawęczyn-Pakszynek i niestety zgadza się, szczury były na polach – podaje R. Simińska.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!