Wiadomości

PKW: “Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów – czytamy w uchwale PKW.

– Brak możliwości głosowania na kandydatów jest równoznaczny w skutkach z brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów; oznacza to, że marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów — czytamy w uchwale.

– Nie zostanie sporządzone sprawozdanie do Sądu Najwyższego; koncepcja sprawozdania i ustalenia zerowego wyniku wyborów nie spotkała się z aprobatą ze strony członków PKW — podał przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

– Mam nadzieję, że w tej chwili nastąpi przełom i uda się przeprowadzić wybory prezydenckie w pełni demokratyczne, przezroczyste, uczciwe – powiedział w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak zaznaczył, „demokracja wymaga wyborów”, a 6 sierpnia br. mija kadencja urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

– Z drugiej strony jest kwestia epidemii, czyli dbałość o życie i zdrowie naszych obywateli. I wreszcie trzeba mieć też na uwadze kwestie gospodarcze. Wydaje się, że z tych trzech płaszczyzn najłatwiejsza byłaby do przeprowadzenia kwestia wyborów, ale wymaga to zgody wszystkich sił politycznych, klasy politycznej, rozwagi – powiedział Marciniak.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!