Pisowski Urban Tomasz Sakiewicz
Polska Wiadomości

PiSowski “Urban” przygarnął ze Skarbu Państwa 60 mln zł [NASZ KOMENTARZ]

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje onet.pl, Tomasz Sakiewicz kontrolujący prorządową “Gezetę Polską”, otrzymał ze spółek Skarbu Państwa ponad 60 mln zł i to tylko w ciągu pięciu pierwszych lat rządów PiS.

Nic dziwnego, że PiSowski “Urban” tak głośno szczeka przeciwko wszystkim wrogom Kaczyńskiego. Tylko w ciągu pierwszych pięciu lat rządów PiS, otrzymał z kręgów władzy wpłaty rzędu 60 mln zł. Pieniądze pochodziły ze spółek Skarbu Państwa. Oficjalnie operacje są legalne, gdyż odbywały się w ramach wykupowania przez spółki reklam w mediach Sakiewicza. Rządowa kroplówka pozwoliła nie tylko rozbudować “Gazetę Polską”, ale także stanąć na nogi innym mediom Sakiewicza. Wraz ze swoją zastępczynią Katarzyną Gójską, Sakiewicz jest pierwszym apologetą aktualnego obozu władzy. W założonej przez dziennikarski duet spółce Forum S.A., wydawcy “Gazety Polskiej Codziennie”, ponad połowę udziałów ma słynna spółka Srebrna. Spółka ta od lat uchodzi za biznesowe zaplecze Prawa i Sprawiedliwości.

Prezesami Forum byli w przeszłości m.in. koleżanka Jarosława Kczyńskiego, Janina Goss i jego kuzyn – Grzegorz Tomaszewski. Obecnie funkcję tę pełni radna PiS z sejmiku łódzkiego, Beata Dróżdż (związana również z innymi spółkami Sakiewicza), której syna do chrztu podawał Antoni Macierewicz. W radzie nadzorczej spółki od lat zasiada zaś eurodeputowany Ryszard Czarnecki (w dokumentach występujący do pewnego momentu jako Richard Francis Czarnecki). Wydające media “Strefy Wolnego Słowa” spółki to jeden wielki system naczyń połączonych: jedna ma udziały w drugiej, druga w trzeciej, a trzecia w pierwszej. I tak np. w wydającym GPC Forum udziały mają Niezależne Wydawnictwo Polskie (“Gazeta Polska”) i Słowo Niezależne (portal niezalezna.pl). Nad całością pieczę trzyma jednak Sakiewicz. Prócz zasiadania w zarządach większości wydawniczych spółek (poza Forum), pełniący jednocześnie funkcje redaktora naczelnego “Gazety Polskiej”, “Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika.

Urban Sakiewicz i Kaczyński
Tomasz Sakiewicz i Jarosław Kaczyński

NASZ KOMENTARZ: To nie pierwszy przypadek, gdy dowiadujemy się, że media są na pasku polityków. Ręka rękę myje i pajęczyna układów trwa w najlepsze. Szczególnie bulwersuje fakt, że paśniki dla “znajomych królika” buduje się pod przykrywką wzniosłych haseł o dyzmokracji, patriotyzmie i katolicyzmie. Frazy te w ustach Tomasza Sakiewicza i jego ludzi brzmią wyjątkowo obłudnie. Warto zauważyć, że my (Magna Polonia), jako autentycznie niezależne medium, utrzymujemy się wyłącznie z dobrowolnych wpłat naszych czytelników. Jesteśmy z tego tytułu obiektem kpin ze strony pisowców i rzekomo zwlalczających ich pedolibków, których jednocześnie nie gorszy fakt, że Sakiewicze tego świata pasą się na ich podatkach. Wesprzeć nas można tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!