Wiadomości

PiS z apelem do Tuska. Chodzi o wypowiedź Sikorskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radosław Fogiel odniósł się do ostatniej wypowiedzi europosła PO Radosława Sikorskiego. Poseł PiS zaapelował przy tym do Donalda Tuska.

W poniedziałek w Radiu Zet Radosław Sikorski zasugerował, że na początku wojny rząd Prawa i Sprawiedliwości myślał o rozbiorze Ukrainy. – Myślę, że [rząd – przy. red.] miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, wtedy gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. (…) Gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, to różnie mogło być – powiedział polityk Platformy Obywatelskiej. Wypowiedź od razu spotkała się z lawiną krytyki w mediach społecznościowych.

Słowa byłego szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a obecnie europosła odnotowała już między innymi rosyjska agencja prasowa RIA Novosti. “Warszawa rozważała opcję podziału Ukrainy na początkowym etapie rosyjskiej operacji wojskowej” – podano.

– Kreml już wykorzystuje słowa Radosława Sikorskiego do własnej propagandy; do tego, żeby próbować wbijać klin pomiędzy Polskę a Ukrainę. To nie pierwszy taki wyskok Radosława Sikorskiego. Pamiętamy, że kiedy uszkodzeniu uległ rurociąg Nord Stream, to Radosław Sikorski w sposób bardzo nieodpowiedzialny skomentował to w mediach społecznościowych. Wówczas jego wpisem na forum ONZ posługiwał się przedstawiciel Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych – przypomniał Radosław Fogiel. Poseł PiS wystąpił na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zauważył polityk, dzisiaj szokujące słowa europosła PO “będą powielane po tysiąckroć we wszystkich przekazach rosyjskiej propagandy”. – Apelujemy do polityków opozycji, a przede wszystkim do Donalda Tuska, jako zwierzchnika partyjnego Radosława Sikorskiego, o odcięcie się od słów Radosława Sikorskiego, a także o odcięcie Radosława Sikorskiego od mediów – zwrócił się Fogiel. – Ludzie w wielu stolicach, którzy czytają te słowa, sprawdzają, widzą, że to były szef MSZ, były marszałek Sejmu, myślą, że to ktoś poważny – dodał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!