Wiadomości

PiS traci, Konfederacja poza Sejmem. Najnowszy sondaż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z najnowszego sondażu dla partii politycznych wynika, że PiS traci deklarowane poparcie, ale i tak wygrałoby przyszłe wybory do Sejmu. Badanie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na zlecenie Radia Zet. Wyniki poznaliśmy w poniedziałek, 5 września.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca może liczyć na 33,2 proc. głosów – wynika z sondażu IBRiS. W porównaniu do badania tej samej pracowni z lipca tego roku ugrupowanie polityczne Jarosława Kaczyńskiego straciło 0,5 pkt proc.

Według sondażu, drugą siłą polityczną w kraju jest obecnie Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 26,9 proc. głosów (wzrost o 1,7 pkt proc.). Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 14,5 proc. badanych (wzrost o 4,7 pkt proc.). W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania polityczne. To Lewica, która może liczyć na 7,3 proc. głosów (spadek o 1,3 pkt proc.), a także PSL – Koalicja Polska – 5,4 proc. (wzrost o 0,3 pkt proc.). Poza progiem wyborczym znalazła się Konfederację, na którą swój głos oddałoby 4,2 proc. wyborców (spadek o 1,8 pkt proc.). Niezdecydowanych jest 8,5 proc. respondentów (w lipcu było to 11,6 proc.).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!