Europa Polska Wiadomości

Nazistowska flaga ze swastyką w obecności polskiego ministra. Niedzielski odwiedził szpital w Niemczech. [FOTO].

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

UWAGA! Koniecznie przeczytaj artykuł do końca!

Minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie niemieckich ministrów odwiedził szpital w Stuttgarcie. Zrobiono mu zdjęcie w sali, w której wisiała nazistowska flaga, jednej z dywizji SS. Fotografię zamieścił Frank Franz, polityk i szef partii NPD, znanej ze swojego pozytywnego stosunku do ideologii narodowego socjalizmu.

Minister Niedzielski odwiedził niemiecki szpital dla weteranów wojennych, w ramach podpisanej niedawno umowy o współpracy, między polskim i niemieckim resortem zdrowia. Na spotkaniu obecna była również Konsul Generalna RP w Monachium.

Uwagę internautów zwróciło zdjęcie, na którym Frank Franz przemawia do zgromadzonych w sali osób (w tym do ministra Niedzielskiego i konsula generalnego RP w Monachium), a w tle wisi flaga jednej z dywizji SS, oraz flaga niemiecka.

Do sprawy postanowiło odnieść się Ministerstwo Zdrowia, komentując całą sytuację na Twitterze:

“Szanowni Państwo, nie była to flaga, pod którą strona niemiecka przyjmowała ministra @a_niedzielski. Była to flaga jednego ze starszych pacjentów, weterana, która ma dla niego wartość sentymentalną. Zwróciliśmy uwagę stronie niemieckiej i wizyta w tej sali zakończyła się”.

No to teraz uwaga, dla tych wszystkich, którzy się nabrali. Rzecz jasna, powyższy artykuł jest fejkiem, a cytowana wypowiedź została zmontowana, podobnie jak zdjęcie z nazistowską flagą. Czy jednak aby tak w stu procentach?

Otóż minister Niedzielski odwiedził szpital, ale nie w Niemczech, a NA Ukrainie, we Lwowie.

Sfotografował się tam na tle flagi nie jednego z oddziałów SS, ale na tle flagi zbrodniczej ukraińskiej, szowinistycznej organizacji — UPA. Fotografującym nie był przewodniczący NPD, ale Mer Lwowa, Andrij Sadowy, znany ze swojego pozytywnego stosunku do OUN-UPA.

(Konsul generalna RP we Lwowie –  czwarta od lewej, minister Niedzielski – czwarty od prawej)

Tych, którzy się nabrali na powyższego newsa, można zapewne podzielić na dwie grupy:

  1. Oburzonych ze względu na to, że Magna Polonia rozpowszechnia tanie fejk (JAK MOŻNA UWAŻAĆ, ŻE POLSKI MINISTER MÓGŁ SFOTOGRAFOWAĆ SIĘ NA TLE NAZISTOWSKIEJ FLAGI ZE SWASTYKĄ??)
  2. Oburzonych ze względu na to, że polski minister FAKTYCZNIE sfotografował się na tle nazistowskiej flagi.

Jeżeli znajdujesz się w jednej z tych grup, a nie oburzyło cię rzeczywiste zdjęcie, to zastanów się, w jak głębokim amoku tkwisz. Dlaczego? Najwyraźniej reagujesz bowiem oburzeniem tylko na flagi ze swastyką (winą obarczyć można również media, które z jednej strony szukają nazizmu i ksenofobii tam gdzie ich nie ma, a kiedy te pojawiają się realnie, to zbywają ten fakt taktycznym milczeniem). Ale przede wszystkim dlatego, że porównanie dywizji SS do OUN-UPA jest jak najbardziej uprawnione. Rzeźnicy z tej organizacji są bowiem odpowiedzialni za bestialskie mordy (często dużo bardziej bestialskie niż te stosowane przez SS) na Polakach mieszkających niegdyś na Wołyniu. Ilość ofiar szacuje się nawet na 120 tysięcy, a metody stosowane przez tych rzeźników to między innymi: Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy, zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie), zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy, zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło, wyrzynanie na czole „orła”, wbijanie bagnetu w skroń głowy, wybieranie obu oczu, przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha, pieczenie żywcem w piecu chlebowym, podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz, obcinanie kobietom piersi sierpem, przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, wkładane do pochwy – vaginy rozżarzonego żelaza, rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz, Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi i wnętrznościami…

Ukraińska organizacja OUN kierowała się ideologią skrajnego szowinizmu, propagowała i realizowała czystki etniczne na Polakach, a także Żydach.

Więc jeśli wciąż nie oburza cię zdjęcie polskiego ministra na tle banderowskie flagi z powodu tego, że rzeźnicy z tej organizacji bestialsko wyrzynali Polaków, to może pochylisz się chociaż nad losem Żydów?

Jeżeli my sami nie będziemy siebie szanowali, to nikt nas szanował nie będzie, i nie, nie o to chodzi, że wszyscy Ukraińcy to banderowcy, ale jeżeli my nie będziemy reagowali na  jawne przejawy propagowania zbrodniczych ideologii, lub będziemy takie incydenty bagatelizować, to któż się o nas upomni?

PH

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!