Europa Wiadomości

[Pilne] Prigożyn zginął, czy został ewakuowany?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podają światowe media, w Rosji doszło do katastrofy samolotu na pokładzie którego miał być szef tzw. Grupy Wagnera, Jewgienij Wiktorowicz Prigożyn.

Prigożyn został zamordowany metodą smoleńską? Rosyjska Agencja Transportu poinformowała, że: na liście pasażerów samolotu, który rozbił się w obwodzie twerskim, był Jewgienij Prigożyn; w katastrofie zginęło 10 osób, wszyscy na pokładzie.  Informacje te potwierdzone zostały przez rządowy kanał informacyjny Interfax: Na pokładzie było 10 osób, w tym 3 członków załogi. Według wstępnych informacji wszyscy na pokładzie zginęli.

Według napływających danych, z Prigożynem podróżować miało 10 innych osób, w tym jego bliski współpracownik Dmitrij Utkin.

Według danych Flightrada24 samolot należący do Prigożyna zniknął z ekranu na wysokości około 8500 metrów, kiedy poruszał się 950 km na godzinę, w okolicach miasta Twer na północy Rosji.

NASZ KOMENTARZ: W grę wchodzą dwie możliwości – albo Prigożyn i jego ludzie zostali zamordowani metodą smoleńską (bo nie byli już potrzebni i Prigożyna nie poinformowano jakie zakończenie będzie miała inscenizacja tzw. puczu), albo też zostali w sprytny sposób ewakuowani do luksusowych willi na Karaibach (w nagrodę za wykonanie zadania).  W każdym razie ten wypadek bez wątpienia nie jest przypadkowy.

Polecamy również: Trans ustanawia kolejne rekordy w kobiecym podnoszeniu ciężarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!