Wiadomości

Pijana kobieta bez prawa jazdy wjechała w radiowóz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niektórzy posiadają dar ściągania na siebie nieszczęść. Tak jak pewna 27-latka z gminy Węgorzewo, u której jedna błędna decyzja doprowadziła do serii niefortunnych zdarzeń. Najpierw wsiadła za kierownicę pijana i bez uprawnień, a potem doprowadziła do kolizji z radiowozem. Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu 27-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za wykroczenia: spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 23:30 na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Policjanci prewencji byli tam ponieważ kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch aut. Po dojechaniu na miejsce i zaparkowaniu radiowozu na parkingu, zajęli się obsługą zgłoszonego zdarzenia. Do tego momentu wszystko przebiegało normalnie. Zmieniło się to w momencie, w którym nagle w tył radiowozu uderzył samochód marki Peugeot, wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. Uderzenie jednak nie powstrzymało kierowcy peugeota, który usiłował odjechać z miejsca zdarzenia.

Policjanci pojechali za nim i po chwili zatrzymali. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta, od której funkcjonariusze od razu wyczuli zapach alkoholu. Ich odczucie potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Z miejsca zdarzenia 27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking. Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało. Wkrótce jednak będzie miała okazję na spokojnie przeanalizować to zdarzenie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu 27-latce grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za wykroczenia dotyczące spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień.

/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!