Polska Wiadomości

Pierwszy “uchodźca” deportowany na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

31-letni Ukrainiec stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa państwowego. Został deportowany i dostał zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen. Mężczyznę przekazano ukraińskim służbom. W policyjnym komunikacie nie podano jego narodowości, pisząc o “obcokrajowcu”. Informacje o narodowości podały jednak lokalne media.

Pierwszy “uchodźca” deportowany na Ukrainę. 14 stycznia br. policjanci z szamotulskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia spokoju mieszkańców. Przy ul. Gąsawskiej w Szamotułach, w jednym z mieszkań doszło do libacji alkoholowej, w trakcie której słychać było m.in. krzyki i uderzanie w różne przedmioty.

“Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a w domu, w którym doszło do libacji, funkcjonariusze zastali m.in. obcokrajowca, który podczas legitymowania nie chciał podać mundurowym swoich danych. Podczas czynności sprawdzenia mężczyzny okazało się też, że miał przy sobie woreczek z zawartością marihuany. Mężczyzna został więc zatrzymany. W trakcie interwencji stawiał opór funkcjonariuszom, znieważył ich i groził im.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli też kolejne narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa popełnione w dniu 14 stycznia” – podała policja w swoim komunikacie.

Okazało się, że nie były to pierwsze przewinienia 31-latka. Już wcześniej nie przestrzegał porządku prawnego na terytorium RP. Policjanci prowadzili wobec niego postępowania za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami, a także za posiadanie substancji psychotropowych.

Szamotulscy policjanci rozpoczęli procedurę weryfikującą, czy wobec mężczyzny można sporządzić wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do swojego kraju.

NASZ KOMENTARZ: OBy nie była to odosobniona sytuacja i deportowano na Ukraine każdego ukraińskiego przestępcę. Nie są nam do niczego potrzebni, a tam mogą wesprzeć obronę Awdijiwki i innej Biłohoriwki.

Polecamy również: Ukrainiec wyłudził ogromną sumę na “pracownika banku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!