Wiadomości

Pięć zarzutów dla wnuka Wałęsy, który w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję drogową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięć zarzutów, w tym dotyczących jazdy po pijanemu, uszkodzenia trzech aut i znieważenia policjantów postawiono zatrzymanemu w niedzielę w Gdańsku 21-latkowi. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna to wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

O treści zarzutów, jakie policja postawiła 21–latkowi, poinformowała oficer prasowa gdańskiej policji Karina Kamińska. Wyjaśniła, że jeden z zarzutów dotyczył kierowania autem pod wpływem alkoholu. „Badania toksykologiczne krwi wykazały że mężczyzna miał 1,88 promila alkoholu w organizmie” – dodała Kamińska.

Dwa zarzuty były związane ze znieważeniem policjantów, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny, a kolejny – ze „stosowaniem przemocy bądź gróźb w celu zmuszenia policjanta do odstąpienia od czynności”. Piąty zarzut dotyczył uszkodzenia trzech aut – poinformowała Kamińska, dodając, że ten właśnie zarzut jest zagrożony najsurowsza karą – do pięciu lat więzienia.

Kamińska poinformowała też, że jeszcze we wtorek mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury, do której policjanci zwrócą się z wnioskiem o zastosowanie wobec 21–latka dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do jednej z osób pokrzywdzonych w tym zdarzeniu.

Kamińska dodała, że policjanci nadal będą prowadzić dochodzenie w tej sprawie. W jego ramach najprawdopodobniej skierują do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny za popełnienie wykroczenia, czyli prowadzenie auta bez prawa jazdy. Jeśli zapis miejskiego monitoringu potwierdzi, że mężczyzna kierując autem łamał przepisy drogowe, niewykluczone, że policja wystąpi do sądu o ukaranie go za popełnienie także tych wykroczeń.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!