Wiadomości

Pięć lat więzienia dla mężczyzny z COVID-19, który złamał zasady kwarantanny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Wietnamie skazano na pięć lat więzienia mężczyznę z COVID-19 za złamanie surowych zasad kwarantanny i rozprzestrzenianie wirusa na innych – donosi ABC News, powołując się na wietnamskie państwowe media.

28-letni Le Van Tri, który stanął przed Sądem Ludowym południowej prowincji Ca Mau, został skazany za „rozprzestrzenianie niebezpiecznych chorób zakaźnych” w jednodniowym procesie – podała państwowa Wietnamska Agencja Informacyjna (VNA).

Wietnam był symbolem sukcesu w walce COVID-19 na świecie, a to dzięki ukierunkowanym testom masowym, agresywnemu śledzeniu kontaktów, ścisłym ograniczeniom na granicach i ścisłej kwarantannie. Jednak teraz jest tam coraz więcej zakażeń.

„Tri wrócił do Ca Mau z Ho Chi Minh City… i złamał przepisy dotyczące 21-dniowej kwarantanny” – podała agencja informacyjna. „Tri zainfekowało osiem osób, z których jedna zmarła z powodu wirusa po miesiącu leczenia” – dodano.

W kraju skazano też dwie inne osoby – na 18 miesięcy i 2 lata więzienia w zawieszeniu pod tymi samymi zarzutami.

Ca Mau, najbardziej wysunięta na południe prowincja Wietnamu, od początku pandemii zanotowała tylko 191 przypadków zakażenia koronawirusem oraz dwa zgony. To zdecydowanie mniej niż w krajowym epicentrum COVID-19. tj. w Ho Chi Minh City, gdzie zarejestrowano prawie 260.000 przypadków zakażenia i 10.685 zgonów.

W sumie w Wietnamie odnotowano ponad 536.000 zakażeń i 13.385 zgonów, zdecydowaną większość w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

/ABC News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!