Wiadomości

Piast Gliwice przed historyczną szansą na mistrzostwo Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piłkarze Piasta Gliwice mogą w niedzielę wywalczyć pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Sprawę tytułu mają w swoich rękach – podejmą siódmego w tabeli Lecha Poznań. Tracąca dwa punkty do lidera Legia Warszawa zagra u siebie z szóstym KGHM Zagłębiem Lubin.

Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 12 z 15 ostatnich meczów. Łącznie zgromadzili 69 punktów, a Legia 67. W ostatniej kolejce oba zespoły zmierzą się z rywalami, którzy nie walczą już o nic.

Prowadząca rozgrywki Ekstraklasa S.A. zapewnia, że jest gotowa na wszystkie scenariusze, m.in. w kwestii wręczania złotych medali oraz trofeum. Zgodnie z zasadą, że prezes zarządu tej spółki jedzie na mecz lidera, w Gliwicach będzie obecny Marcin Animucki. Natomiast wiceprezes Marcin Mastalerek uda się na spotkanie Legii z Zagłębiem.

Żadnych szans na zdobycie tytułu nie ma już Lechia. Gdańszczanie, niedawni zdobywcy Pucharu Polski, długo prowadzili w tabeli, ale w ostatnich siedmiu meczach ekstraklasy doznali aż pięciu porażek i odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Obecnie mają 64 punkty – tracą pięć do Piasta i trzy do Legii. Zachowali jeszcze matematyczną szansę na wicemistrzostwo.

Trwa walka o czwarte miejsce, zapewniające w obecnym sezonie udział w eliminacjach Ligi Europejskiej (dzięki zdobyciu PP przez Lechię). W tej rozgrywce pozostały już tylko czwarta obecnie Cracovia i piąta Jagiellonia – po 57 punktów. W niedzielę “Pasy” podejmą ósmą Pogoń Szczecin, natomiast Jagiellonia zagra na wyjeździe z Lechią. Początek wszystkich meczów w grupie mistrzowskiej o godz. 18.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!