Wiadomości

„Baner zwińcie, bo chcemy wygrać wybory”, czyli zgrzyt na marszu „totalnej opozycji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej, któremu przewodził Donald Tusk. Jak już pisaliśmy, frekwencja nie dopisała, a skandowane hasła i transparenty wzbudziły sporo kontrowersji.

Uczestnicy demonstracji przyszli z flagami Unii Europejskiej, ale także i Polski. Było również wiele tęczowych flag będących symbolem środowisk LGBT oraz flag z logo KOD. Szczególnie rzucał się w oczy ogromny transparent z napisem: „Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+”.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak jeden ze współorganizujących marsz podchodzi do uczestniczących w nim osób i prosi, by „zwinęli na razie” transparent z kontrowersyjnym hasłem. Po usłyszeniu odpowiedzi odmownej mężczyzna odchodzi.

„Platformie nie bardzo się spodobały nasze transparenty – zwłaszcza *Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+*” – informuje jedna z grup, promująca LGBT, która wzięła udział w sobotnim Marszu Koalicji Europejskiej. „Ochrona marszu *Polska ku Europie* chciała nam go zabrać. *Flagi mogą zostać ale baner zwińcie, bo chcemy wygrać wybory*” – poinformowała grupa.

Czytaj też:

Grupński tłumaczy, że PO nie może otwarcie mówić o swoich zamierzaniach w obawie o wynik wyborczy

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!