Wiadomości

PGE wydała miliony złotych za sprzęt nadający się na złom, CBA zatrzymało rzeczoznawcę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali rzeczoznawcę majątkowego z Podkarpacia w sprawie zakupu niedziałającej elektrociepłowni w Przeworsku – ustalił portal tvp.info. Śledczy ustalili, że transakcja za 22 mln zł nie miała żadnych podstaw ekonomicznych. To kolejny zatrzymany do tej sprawy.

Badany jest zakup przez PGE Energia Odnawialna za 22 mln zł Elektrociepłowni Przeworsk. Wcześniej właścicielem obiektu był przedsiębiorca, który nabył budynki za kwotę 2,5 mln zł. Do tej sprawy nad ranem agenci zatrzymali rzeczoznawcę, który usłyszy w siedzibie prokuratury zarzuty karne.

– Wszystko wskazuje na to, że przygotowane przez niego operaty szacunkowe miały znaczenie dla określenia zawyżonej wartości obiektu przed jego sprzedażą do PGE Energia Odnawialna – mówi rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Według śledczych CBA zakupiony w ramach funkcjonowania elektrociepłowni sprzęt miał bardzo niską sprawność. Nie nadawał się też do ciągłej pracy.

– Od momentu zakupu elektrociepłowni, nie była ona włączona do użytkowania, a jej wartość tuż po zakupie była szacowana jako wartość złomu – zaznacza.

W ramach tego śledztwa 10 osób usłyszało już zarzuty karne. Byli to m.in. byli członkowie zarządu PGE Energia Odnawialna.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!