Wiadomości

Pedofil zabarykadował się w mieszkaniu. Został obezwładniony i skuty w kajdanki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 59-letniego pedofila w jego mieszkaniu w Zduńskiej Woli. Mężczyzna się zabarykadował i funkcjonariusze musieli wejść do lokalu siłą. Został obezwładniony i skuty w kajdanki – informuje portal I.pl.

Zatrzymania dokonali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. W interwencji uczestniczyli także członkowie fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili, którzy namierzyli 59-latka. Do mieszkania udało się wejść dzięki współpracy z rodziną mężczyzny.

– Podejrzany stanowczo podkreślał, że (…) nikt nie ma prawa zabraniać mu rozmów z osobami małoletnimi i przesyłania im treści zabronionych. Jest dorosły i będzie robił co chce, a w ogóle wyraża oburzenie w związku z zaistniałą sytuacją, bo on nie zapraszał do siebie żadnych gości i nie rozumie tego, co się dzieje – relacjonują akcję członkowie fundacji.

Kom. Edyta Machnik z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji przekazała, że 59-latek został przetransportowany do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędził kilkadziesiąt godzin. W prokuraturze usłyszał zarzuty z art. 200 Kodeksu karnego i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!