Wiadomości

Pawłowska odchodzi od Gowina. Reakcja koleżanek i kolegów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Monika Pawłowska podjęła nieoczekiwaną decyzję i ogłosiła odejście z Porozumienia Jarosława Gowina. Decyzja Pawłowskiej mocno osłabia koło Porozumienia, które w Sejmie ma teraz zaledwie 5 reprezentantów.

W czwartek późnym wieczorem przewagą 237 głosów Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego. Przeciw głosowało 179 posłów, a 31 wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem odbyła się burzliwa debata w Sejmie.

W ferworze zamieszania sejmowego, w czwartek po godz. 23.00, poseł Porozumienia Monika Pawłowska ogłosiła na Twitterze, że opuszcza szeregi ugrupowania Jarosława Gowina.

“Zrezygnowałam z członkostwa w kole parlamentarnym Porozumienie i partii Porozumienie Jarosława Gowina. Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa polskiego dla prywatnych celów politycznych” – napisała.

Na wiadomość o odejściu Moniki Pawłowskiej z Porozumienia zareagowała w osobliwy sposób rzecznik tej partii. Magdalena Sroka utworzyła na Twitterze “sondę”, pisząc: “Baba z wozu…” i proponując odpowiedzi: “koniom lżej”; “w pisie hej”; “spółki miej”.

“Mała strata dla wszechświata” — napisał Strzeżek, którego wszechświat zdaje się być najwyraźniej ograniczony do jego kanapowej partii.

/dorzeczy.pl, wpolityce.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!