Wiadomości

Paweł Kukiz: Nie wykluczam startu z list PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie wykluczam startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć – powiedział Paweł Kukiz.

W rozmowie z „Super Expressem” Paweł Kukiz pytany był o porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością.

– Przed najbliższymi głosowaniami i mojej akceptacji dla pomysłów PiS, musimy jeszcze zrobić briefing z panem prezesem, na którym przedstawimy formułę tej naszej współpracy – podkreślił lider Kukiz’15.

Jak zaznaczył, zanim poprze w głosowaniach jakiś blok ustaw PiS, musi zostać przegłosowana któraś z ustaw najistotniejszych dla Kukiz’15. – Czyli albo sędziów pokoju, albo ustawę antykorupcyjną, albo dzień referendalny w samorządach raz do roku, albo digitalizację zbierania podpisów przy obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej – tłumaczył.

W rozmowie z „SE” polityk był również pytany, czy poprze kandydaturę Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Jeżeli nie będzie wcześniej briefingu, jeżeli prezes nie zobliguje się w imieniu PiS przed Polakami do wprowadzenia naszych postulatów, to w ogóle nie będę brał udziału w tym głosowaniu – poinformował Kukiz. – Podobnie jak w głosowaniu dotyczącym marszałka Terleckiego – dodał.

– Jeżeli briefing zostanie zorganizowany i prezes przed kamerami obieca obywatelom wprowadzenie postulowanych przeze mnie zmian, to będę głosował. Podobnie, jeśli PiS będzie wymagał przegłosowania bloku ustaw dotyczących Polskiego Ładu – najpierw będą musieli przegłosować naszą ustawę – podkreślił.

Pytany o zmiany w ordynacji wyborczej Kukiz powiedział, że rozmawiał o tym z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

– Kolejne wybory odbędą się w ordynacji partyjnej, natomiast w tej kadencji zostanie powołany zespół do nadania wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej indywidualnego biernego prawa wyborczego. Po audycie wszystkich okręgów wyborczych albo będziemy pisać nową ustawę, albo zastosujemy tę autorstwa PiS z 2006 r. z listami partyjnymi w każdym województwie i z 230 posłami wybieranymi bezpośrednio przez obywateli w jednomandatowych okręgach wyborczych – powiedział.

Pytany, czy będzie w kolejnych wyborach startował z list PiS, odpowiedział, że „nie wyklucza startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!