Wiadomości

Paweł Kukiz ma wystartować z list PiS w wyborach 2023

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To już niemal pewne: Paweł Kukiz (60 l.) rusza na wybory 2023 razem z Prawem i Sprawiedliwością – informuje Super Express.

Kiedyś gwiazda polskiego rocka, a od kilku lat wzięty polityk, zapewnia, że jego relacje z PiS wyglądają wręcz modelowo: – Do tej pory współpracowało nam się bardzo dobrze, a teraz zrobili jeszcze kilka kroków do przodu – podkreśla muzyk.

Lider Kukiz’15 jeszcze niedawno mówił o zawieszeniu programowej umowy z PiS, teraz w rozmowie z Super Expressem wskazuje na jasne strony współpracy i owoce związku, czyli konkretne ustawy, przyjęte już przez Sejm: – Ustawa o referendach lokalnych, która jest teraz w Senacie, ustawa antykorupcyjna, o uprawie marihuany leczniczej, o sprzedaży bezpośredniej dla rolników – wylicza Kukiz.

Ciągle na rozstrzygnięcie czeka sprawa sędziów pokoju, ale Paweł Kukiz mów nam, że już nie stanie na przeszkodzie do jego startu z list PiS: – Nawet jeżeli się nie uda tego uchwalić, ale PiS w komisji zrobi wszystko, żeby doprowadzić do głosowania, to nie zamknie nam to drogi do rozmowy o wspólnym starcie – twierdzi Kukiz.

Tymczasem w od jednego z polityków ze ścisłego kierownictwa PiS Super Express miał się dowiedzieć, że po wyborach 2023 Paweł Kukiz mógłby formalnie podpisać umowę koalicyjną i tym samym na stałe dołączyć do obozu Zjednoczonej Prawicy.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!