Wiadomości

Paweł Kukiz: Jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał w takim tempie, to poparłbym wprowadzenie stanu wyjątkowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał w takim tempie, to poparłbym wprowadzenie stanu wyjątkowego w naszym kraju – stwierdził Paweł Kukiz
.
Pytany w Polsat News, czy trzeba “zamknąć Polskę”, Paweł Kukiz stwierdził, że to decyzja i odpowiedzialność rządzących. – Jak każdy w Polsce chcę, aby ten horror wirusowy się zakończył i gospodarka została jak najszybciej uruchomiona – mówił polityk. Wyraźnie podkreślił przy tym, że decyzja o regionalizacji obostrzeń była słuszna i opowiadał się za takim rozwiązaniem od początku.

Jak podkreślił Kukiz, jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał w takim tempie, jak przy III fali epidemii, to poparłby wprowadzenie stanu wyjątkowego w naszym kraju. – Tylko przedsiębiorcy mieliby pełne prawo do odszkodowań – dodał.

Zapytany, czy w Polsce powinny zostać dopuszczone szczepionki rosyjska i chińska, odpowiedział, że takie preparaty “nie mają narodowości”.

– Szczepionka jest albo skuteczna i bezpieczna, albo nie. Nie znam się na szczepionkach, nie jestem medykiem, ale powinny być wpuszczane pod warunkiem, że są sprawdzone i wprowadzający je ponosiliby za nie odpowiedzialność – ocenił.

Pytany o to, czy spotka się z Jarosławem Kaczyńskim, Paweł Kukiz przyznał w Polsat News, że termin oraz miejsce rozmowy z prezesem PiS są już ustalone.

– Spotkam się z Jarosławem Kaczyńskim do końca tego tygodnia – poinformował. Dopytany o szczegóły odparł: – Robię właśnie podkop z hotelu sejmowego do willi na Żoliborzu.

Jak zaznaczył, niezrozumiałe jest dla niego robienie z takich rozmów “spisków i snucie różnych teorii”.

– Jeżeli rozmawiam z panem Kaczyńskim o postulatach Kukiz’15 to rozmawiam też z Jarosławem Gowinem, który współtworzy Zjednoczoną Prawicę – mówił.

/Polsat News, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!