Europa Wiadomości

Paul Golding z organizacji Britain First został zaatakowany w więzieniu. Przypuszcza się, że napastnikami byli muzułmanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca grupy Britain First – Paul Golding został pobity przez dwóch więźniów w więzieniu Elmley na Isle of Sheppey. Do ataku doszło w środę po południu. „The Mirror” doniósł, że Golding ma złamany nos. Kent Police która bada atak, potwierdziła że Golding doznał „drobnych obrażeń twarzy”. Nie ujawniono pochodzenia etnicznego ani wyznania napastników, co rodzi spekulacje iż byli to muzułmanie. Gangi muzułmańskie są plagą brytyjskiego systemu penitencjarnego. Wielu więźniów zmusza się do przejścia na islam podczas wykonywania wyroku.

Golding został przeniesiony w wyizolowane miejsce placówki.

Ponad tydzień temu Jayda Fransen oraz Paul Golding zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów „szerzenia nienawiści na tle religijnym i światopoglądowym”. Przywódca Britain First i jego zastępczyni zostali skazani na karę więzienia na odpowiednio 18 i 36 tygodni. Paul Golding został uznany za winnego popełnienia jednego z zarzutów o nękanie o podłożu religijnym a Jayda Fransen w trzech wypadkach tego samego przestępstwa w związku z incydentem w Kent. Oboje zostali aresztowani w maju ub.r. za dystrybucję ulotek i filmów opublikowanych w internecie, a dotyczących procesu w Canterbury Crown Court w tym samym miesiącu, w którym czterech muzułmanów było sądzonych za gwałt.

W tym tygodniu Facebook usunął konta partii Britain First oraz Fransen i Goldinga. Gigant mediów społecznościowych ogłosił, że BF od dawna był na jego „czarnej liście”, gdyż partia „wielokrotnie łamała zasady mające powstrzymać podżeganie do nienawiści wobec mniejszości”.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!