Wiadomości

Patryk Jaki uważa, że Bodnar powinien podać się do dymisji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jaki zwrócił uwagę, że Komisja Weryfikacyjna sprawdziła „wszystkie dokumenty i nie znalazła ani jednej interwencji RPO w obronie ludzi najsłabszych, którzy nie mają dostępu do prawnika, których eksmitowano z mieszkań”, za to interweniuje on „w sprawie handlarzy roszczeń”.

– Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powinien podać się do dymisji. Jego wystąpienie jest absolutną kompromitacją – powiedział w środę przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, odnosząc się do pisma RPO dot. skarg na standardy przesłuchań przed komisją.

Chodzi o pismo, które Adam Bodnar skierował do Jakiego 29 września. Na stronie RPO umieszczono je we wtorek. Bodnar podkreślił w swoim wystąpieniu, że do jego biura wpływają skargi od osób fizycznych wzywanych w różnym charakterze na rozprawy komisji weryfikacyjnej. 

„Przedmiotem tych skarg są przede wszystkim zarzuty dotyczące niedochowywania przez organ prowadzący postępowanie, standardów przesłuchiwania osób wzywanych na posiedzenia komisji weryfikacyjnej” – napisał. Patryk Jaki powiedział w środę, że komisja „nie musiałaby powstawać, naprawiać żadnych krzywd, gdyby instytucje takie jak RPO działa sprawnie”.

Dodał, że komisja sprawdziła „wszystkie dokumenty i nie znalazła ani jednej interwencji RPO w obronie ludzi najsłabszych, którzy nie mają dostępu do prawnika, których eksmitowano z mieszkań”. 

– W sprawie handlarzy roszczeń, którzy mają pieniądze, nieruchomości za granicą, w ich interesie rzecznik interweniuje. To jest rzecznik praw handlarzy, czy rzecznik praw obywateli? – pytał przewodniczący komisji. 

Ocenił, że list RPO jest „absolutną kompromitacją i od strony merytorycznej, i od strony urzędu, który pełni”. – Dlatego, moim zdaniem, pan Rzecznik Praw Obywatelskich, po tej interwencji, powinien podać się do dymisji” – dodał Patryk Jaki.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!