Wiadomości

Patryk Jaki podczas debaty kandydatów na prezydenta Warszawa poinformował, iż rezygnuje z członkostwa w partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Warszawa przez ostatnie 12 lat się rozwijała – siłą mieszkańców. Niestety samorząd był upartyjniony i nie potrafił dogonić mieszkańców. Chce zaproponować nowa jakość – to jest rezygnacja z członkostwa w partii do której należę – do SP. Chcę zaoponować prawdziwą prezydenturę, bezpartyjną dla wszystkich. Z drugiej strony mam rezygnację z członkostwa w PO dla Rafała Trzaskowskiego, dlatego że wiele osób mówi, że jeśli zostanie prezydentem, będzie śpiącym królewiczem, za którym będzie stał układ Kierwińskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz. To prawdziwy test na wiarygodność – czy Rafał Trzaskowski będzie prezydentem dla wszystkich, czy prezydentem partyjnym – powiedział Jaki.

Wcześniej Patryk Jaki, odpowiadając na pytanie TVN, stwierdził, iż nie będzie sprzeciwiał się marszom LGBT, zaraz potem dodając.

– Warszawa musi być pragmatyczna, a nie ideologiczna. Samorząd musi koncentrować się na rozwiązaniu problemów komunikacyjnych, podniesieniu jakości życia czy budowie nowych żłobków i przedszkoli – stwierdził kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!