Wiadomości

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał w Piotrkowie Trybunalskim lawety przewożące czołgi T-72

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał w Piotrkowie Trybunalskim dwie lawety przewożące czołgi T-72. Okazało się, że lawety przekraczają dopuszczalne parametry na drodze krajowej, po której się poruszały – poinformował Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego w Łodzi.

We wtorek (3 grudnia) o godz. 1:17 na ul. Rakowskiej (droga wojewódzka nr 74) w Piotrkowie Trybunalskim patrole ITD zatrzymały do kontroli dwa zespoły pojazdów przewożące czołgi T-72 z Morąga do Gliwic.

Okazało się, że pierwsza ciężarówka, która została zatrzymana, ważyła z ładunkiem ponad 73 tony. Samochód był przeciążony o ponad 33 tony. Stwierdzono również, że laweta jest za długa o ponad pięć metrów i za szeroka o blisko metr.

Druga skontrolowana ciężarówka ważyła ponad 61 ton i był przeciążony o ponad 21 ton. Również i w tym przypadku stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej szerokości. Długość lawety przewożącej drugi czołg była zgodna z przepisami.

„Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z ładunkiem skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych” – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

/gitd.gov.pl, interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!