Wiadomości

Grupa TVN usunęła reportaż o sędzim Juszczyszynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Należąca do Grupy TVN Telewizja TTV, która przed kilkoma laty zrealizowała reportaż o sędzim Pawle Juszczyszynie, usunęła go ze swojej strony internetowej. Materiał opowiadał historię rolnika spod Olsztyna; decyzja Juszczyszyna doprowadziła go do ruiny.

Materiał „Gospodarstwo przejęte za wartość wadium”, który zniknął ze strony TTV – telewizja należąca do grupy TVN – opowiadał historię Zbigniewa Parowicza. Przedsiębiorca zmarł w nędzy, zadłużony, gdyż – jak wynikało z reportażu – sędzia Paweł Juszczyszyn nie wyegzekwował należnych Parowiczowi pieniędzy za sprzedane przez komornika gospodarstwo.

Choć dług rolnika był stosunkowo niewielki, komornik zajął całe gospodarstwo. Jak twierdził jeden z miejscowych rolników, sama znajdująca się tam obora była warta więcej niż 300 tysięcy, na którą to kwotę wycenił gospodarstwo rzeczoznawca, który nawet go nie oglądał. Ostatecznie gospodarstwo sprzedano za 200 tys. zł.

„Jednak taka kwota była zapisana tylko na papierze. Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospodarstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł) nie wpłacając brakujących 180 tys. zł. Przez to zabrakło pieniędzy na spłatę stosunkowo niewielkiego zadłużenia” – komentowali autorzy reportażu TTV.

A oto fragment reportażu, gdzie pojawia się sędzia Juszczyzszyn, w którego obronę w ostatnim czasie zaangażowały się „autorytety” III RP – lewicowo-liberalne media, politycy totalnej opozycji i wszelkiej maści celebryci:

Materiał demaskujący sędziego Juszczyszyna stacji z Grupy… TVN

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!