Wiadomości

Patlewicz: Wyznaczono termin rozprawy apelacyjnej “pastora” Pawła Ch.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzieje się – wyznaczono termin rozprawy apelacyjnej “pastora” Pawła Ch., który kłamliwie i wulgarnie atakował świętości chrześcijańskie i Naród Polski – napisał na twitterze Radosław Patlewicz. 22 listopada 2022 roku o 13.30, druga odsłona walki o elementarną kulturę w przestrzeni publicznej! – dodał Patlewicz.

Przypomnijmy, Paweł Ch. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Południe o obrazę uczuć religijnych katolików, znieważenie katolickich przedmiotów czci religijnej, pochwalanie wszczęcia wojny napastniczej z komunistyczną Koreą Północną oraz znieważenie narodu polskiego i prezydenta RP.

Andrzej Duda został nazwany “strażnikiem interesów Moskwy i Berlina”, “agentem śpiochem”, “baranem”, “zdrajcą” i “tchórzem skończonym”. O katolickiej mszy Chojecki mówił, że “jak zjesz se Jezusika to pomieszka w tobie góra 15 minut”. Stwierdził też, że “Kościół Katolicki to wielka prostytutka”, a katolik odmawia różaniec “jak małpa”. Miał też publicznie znieważać naród polski, używając określenia “katolicka zidiociała Polska” i mówiąc, że “Polacy są gnidowaci”.

“Pastor” został skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie na osiem miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych. Ponadto miał on też zapłacić za koszty postępowania w kwocie wynoszącej niemal 21 tys. zł. Paweł Ch. odwołał się od tego wyroku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!