Wiadomości

Pasażerowie samolotu uniemożliwili deportację członka gangu gwałcicieli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Somalijczyk, którego deportację uniemożliwili pasażerowie samolotu, okazał się byłym członkiem gangu gwałcicieli, którego wspólnik wyjechał walczyć w szeregach ISIS.

29-letni Yaqub Ahmed miał wrócić do Somalii samolotem, przy czym w Stambule miał mieć przesiadkę. Nigdzie jednak nie poleciał, kilkunastu „wrażliwych społecznie” pasażerów bowiem, dowiedziawszy się, w jakim celu znalazł się on w samolocie, zaczęło głośno protestować, jęcząc i płacząc.

Oburzali się, że jest on „oddzielany od rodziny” i zaczęli skandować: „Zabrać go z samolotu”. Zamiast pozbyć się uciążliwych pasażerów lub aresztować ich za utrudnianie wykonania decyzji sądu, urzędnicy ugięli się i zabrali Ahmeda z samolotu. Pozostali pasażerowie, gdy zapadła decyzja o zabraniu Ahmenda z samolotu, zaczęli klaskać i krzyczeć: „Jesteś wolny, człowieku!”.

A kim był ów tak desperacko broniony „nieszczęśnik”? Ano członkiem działającego w sposób bezwzględny 4-osobowego gangu gwałcicieli, którego jeden z członków udał się do Państwa Islamskiego, by walczyć jako dżihadysta w jego szeregach.

W sierpniu 2007 r. Ahmed wraz z pozostałymi członkami gangu gwałcicieli zwabił 16-letnią dziewczynę, która odłączyła się od swoich przyjaciół podczas nocnego spaceru w Crouch End w północnym Londynie.

Ahmed i jego wspólnicy brutalnie zgwałcili nastolatkę, którą uratowało to, że sąsiedzi usłyszeli jej wołanie o pomoc i zadzwonili po policję. Gwałciciele zostali aresztowani i choć zaprzeczali udziałowi w zbrodni, to badania DNA pogrążyły ich w sposób nie budzący wątpliwości.

Cała czwórka skazana została na dziewięć lat, ale wyszli już po czterech latach. Ondogo Ahmed udał się do Syrii, by walczyć o Państwo Islamskie zaledwie kilka miesięcy po zwolnieniu, podczas gdy Adnan Mohamud – podobnie jak Ahmed – posiadając status uchodźcy, przebywa w Wielkiej Brytanii.

/dailymail.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!