Polska Wiadomości

Partia Razem domaga się darmowych prezerwatyw w szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal eska.pl rakowski oddział Partii Razem na konferencji prasowej przedstawił kilka swoich postulatów. Jednym z nich jest wprowadzenie darmowych prezerwatyw, które będą dostępne w instytucjach publicznych.

– Przy okazji Światowego Dnia Antykoncepcji przedstawiamy postulaty, które będziemy realizować na poziomie sejmiku wojewódzkiego. Pierwszy z nich to darmowe prezerwatywy w instytucjach publicznych. Sejmik wojewódzki powinien zapewnić finansowanie dla udostępniania prezerwatyw w instytucjach publicznych i samorządowych takich jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia. Drugi postulat to tworzenie placówek konsultacyjnych, które mogłyby prowadzić dyżury dla osób zainteresowanych tematami związanymi z edukacją seksualną. I w końcu: kampanie społeczne dot. profilaktyki nastoletnich ciąż, chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i zdrowia seksualnego –  mówiła na konferencji prasowej Barbara Grobler, nr 1 na liście Partii Razem do sejmiku w okręgu III – miasto Kraków.

– Z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji nie tylko prezentujemy nasze postulaty, ale też rozdajemy prezerwatywy. Prezerwatywa jest rozpoznawalnym przez wszystkich symbolem antykoncepcji – dodaje Barbara Grobler.

I co powiecie na taką edukację? Puścilibyście swoje dzieci na takie zajęcia? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: eska.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!