Wiadomości

Partia KORWIN zmieniła nazwę na “Nowa Nadzieja”. Co na to stowarzyszenie o tej samej nazwie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Partia KORWiN zmienia nazwę na Nowa Nadzieja” – poinformował na Twitterze prezes partii Sławomir Mentzen. Ale na polskiej scenie politycznej jest już ugrupowanie o takiej nazwie – organizujące spotkania z lewicowymi aktywistami i politykami.

Na profilu Stowarzyszenia Nowa Nadzieja na Twitterze można znaleźć informacje, że zajmuje się ono m.in. organizacją spotkań z lewicowymi politykami (jak np. Franciszek Sterczewski czy Monika Rosa) oraz aktywistami (np. ekofeministka Agnieszka Szpila i jeden z liderów Obywateli RP Paweł Kasprzak).

„Jeżeli to oznacza, że działacze radykalnej partii zaczynają zmieniać poglądy na lepsze to się cieszymy. Wolelibyśmy, aby zmianę pokazali czynem, nie zmianą nazwy” – skomentowano na profilu Stowarzyszenia Nowa Nadzieja, które powstało we Wrocławiu już niemal trzy lata temu.

“Nowa Nadzieja powstała we Wrocławiu niemal trzy lata temu właśnie po to, by sprzeciwić się ruchom takim jak partia Mentzena i Korwin-Mikkego. Nie mamy i nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego” – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!